BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2018 г.

Януари
13 Международен турнир"Академик" София КЛА"Академик"
20-21 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. в зала София БФЛА
27-28 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала София БФЛА
Февруари      
3-4 Национален шампионат за мъже и жени в зала София БФЛА
10 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20г. София БФЛА,АБАФ
16-18 Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. и Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г.в зала София БФЛА
17 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Истанбул, Турция АБАФ
19 Планинско бягане - открит старт Витоша,София КЛА”Шампион”
24-25 Национален шампионат –  хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА”Черно море-2005”
Март      
1-4 Световен шампионат в зала Бирмингам/Великобритания ИААФ
3 Планинско бягане "3-ти март" Витоша,София КЛА"Шампион"
8 Планинско бягане "8-ми март" Витоша,София КЛА"Шампион"
10-11 Европейска купа хвърляния Лейрия/Португалия ЕАА
17 Крос кънтри”Ивайло” Велико Търново СК”Атлетик 91”
18 Балкански шампионат по маратон   Лимасол/Кипър АБАФ
18 Крос кънтри "Сунгурларска долина" Сунгурларе ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
22 Планинско бягане ”22-ри март” Витоша,София КЛА"Шампион"
24 Турнир по спортно ходене Поморие СК"Атлет 2004"
24 Световен шампионат  по полумаратон Валенсия/Испания ИААФ
31 Национален шампионат по спортно ходене Правец БФЛА,КЛА"Правец 92"
Април      
Национален шампионат по полумаратон и Маратон"Стара Загора" Стара Загора БФЛА,СКЛА“Берое“
14 Балкански шампионат по спортно ходене Пирот/Сърбия АБАФ
14 Крос кънтри „Пирдоп - 2018” Челопеч СКЛА"Средногорски атлет"
15  Крос кънтри”Челопеч - 2018 Пирдоп СКЛА"Средногорски атлет"
21 Национален шампионат по планинско бягане-класическа дистанция за мъже и жени и юноши и девойки под 20 г., Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 18г. и момичета и момчета под 16 г. и планинско бягане"Кипра Данаилова" Нова Загора БФЛА, КЛА"Загорец"
21 Турнир"Коста Василев" Шабла СКЛА"Нефтяник-2014"
28 11-ти Турнир на писта „Никола Вълчанов” Габрово ЛК”Тот атлет”
29 Мемориал „Веселин Даскалов”  Луковит ЛАК”Атлетик 90”
Май      
4 Турнир за юноши и девойки „Григор Христов“ София СК”Юниверсал”
5 Балкански шампионат по планинско бягане Беочин (Андревлие)/Сърбия АБАФ
5 6-ти Турнир по хвърляния”Дионисополис” Балчик СКЛА”Черно море-2005”
5 Международен турнир"Хисар" Хисар СКЛА"Ботев"
Национален шампионат по планинско бягане - дълга дистанция и планинско бягане ”Тетевенски върхове“ Тетевен КЛА"Шампион"
12 Международен турнир за юноши и девойки под 18г. „Младост” Русе СЛАК”Дунав”
13 Международен Турнир ”Руен” Руен СК”Европул”
13  Маратон"Варна" Варна СК "Ч. Море Атлетик"-Варна
16 39-ти Международен турнир „Нови звезди” София „КЛАСА”
19 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА"Ботев"
20 Маратон "Плевен“ Плевен СК“Бегач“
26-27 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. София БФЛА
Юни      
2 МТ “Самарско знаме“ Стара Загора СКЛА“Берое“
3 Европейска купа 10 000 м. на писта ЕАА
9 Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Истанбул/Турция АБАФ
9 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г. София БФЛА
9 10-ти мемориал за юноши и девойки ”Цветанка Христова” София СК”Юниверсал”
10 МТ”Вулпев-Бахчеванов” Пловдив СКЛАТ”Тракия”
16 Планинско бягане "Вр.Снежанка"Купа Родопи-1-ви кръг Смолян СК"Шампион-Смолян"
16-17 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
23-24 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. Бурса/Турция АБАФ
24 Световен шампионат по планинско бягане-дълга дистация Карпач,Полша САПБ
Юли      
1 Европейски шампионат по планинско бягане Скопие/Македония ЕАА
5-8 Европейски шампионат за  юноши и девойки под 18 г. Гьор/Унгария ЕАА
7-8 Национален шампионат за мъже и жени, Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. София БФЛА
14-16 Планинско бягане "Вр. Свобода"-Купа Родопи-2-ри кръг Смолян СК"Шампион-Смолян"
10-15 Световен шампионат за юноши и девойки под 20 г. Тампере/Финландия ИААФ
14-15 Балкански щафетен шампионат -мъже и жени Ерзурум/Турця АБАФ
20-21 Балкански шампионат за мъже и жени Стара Загора/България БФЛА,АБАФ
Август      
7-12 Европейски шампионат Берлин/Германия ЕАА
Септември      
15  Световен шампионат по планинско бягане Андора САПБ
15 Шосеен пробег „Карнобат” Карнобат КЛА”Атлет”
16 Балкански шампионат по полумаратон Сараево/Босна и Херцеговина АБАФ
22 26-ти Мемориал „Митето” Койнаре КЛА”Спартак”
23 Шосеен пробег"Студентски град рън" София СК”Юниверсал”
28 Турнир”Лекоатлетите на Добруджа” Добрич СКЛА”Добруджа”
29 Международен шосеен пробег Русе-Гюргево Русе СЛАК”Дунав”
30 Шосеен пробег"Димитър Велиславов-Мики-Иван Димитров" Горна Оряховица Локомотив-55,Локомотив-26,Локомотив-2010
Октомври    
1-12 3-ти Летни младежки олимпийски игри Буенос Айрес/Аржентина МОК
6 Шосеен пробег „Варна” Варна СК”Черно море – атлетик”
7 Шосеен пробег “Купа Самоков“ Самоков Клуб Рилски атлет - Самоков
14 Национален шампионат по маратон и „Маратон София“  София БФЛА
19 49-ти шосеен пробег „Кольо Фичето” Дряново КЛА”Локомотив”
20 Крос кънтри„Луковитски моми - 2018” Луковит ЛАК „Атлетик 90”
26 Планинско бягане "Смилянски фасул"-Купа Родопи-3-ти кръг Смилян СК"Шампион-Смолян"
27 Национален шампионат по крос кънтри  Сунгурларе БФЛА,ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
Ноември      
4 Балкански шампионат по крос кънтри Ботосани/Румъния АБАФ
4 Турнир"Петър Арнаудов" Добрич СКЛА"Добрич"
10 Крос ”Диана-2018” Ямбол КЛА”Тунджа”
18 Турнир"Плевенска панорама" Плевен "Феникс 2004"
Декември      
6 Шосеен пробег"Никулден" Бургас СК"Маратонец"
9 Европейски шампионат по крос - кънтри Тилбург/Холандия ЕАА
26 Планинско бягане „София 21 век” Витоша,София КЛА"Шампион"
31 34-ти Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА"Правец 92"

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  16.10.2017 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им.

 

small logo
Tyxo.bg counter
1