BFLA
subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link | subglobal1 link
subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link | subglobal2 link
subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link | subglobal3 link
subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link | subglobal4 link
subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link | subglobal5 link

СПОРТЕН КАЛЕНДАР НА БФЛА ЗА 2019 г.

Януари      
12 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г.в зала София БФЛА
12 Международен турнир"Академик" София КЛА"Академик"
15 Турнир "Скокове" Пловдив СКЛА"Ботев"
18 Крос кънтри "Василена Амзина" София КЛА"Шампион"
19-20 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. в зала София БФЛА
26-27 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
       
Февруари      
2-3 Национален шампионат за мъже и жени и Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. в зала София БФЛА
9-10 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 18г. и Национален шампионат по многобой за мъже и жени в зала София БФЛА
10 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20г. Истанбул/Турция АБАФ
16 Балкански шампионат за мъже и жени в зала Истанбул/Турция АБАФ
16-17 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 20 г.и Национален шампионат по многобой за момичета и момчета под 16г.в зала София БФЛА
19 Крос кънтри"Васил Левски" София КЛА"Шампион"
23-24 Национален шампионат - хвърляния Балчик БФЛА, СКЛА"Черно море-2005"
       
Март      
1-3 Европейски шампионат в зала Глазгоу/Великобритания ЕАА
3 Крос кънтри"3-ти март" София КЛА"Шампион"
8 Крос кънтри"8-ми март" София КЛА"Шампион"
9-10 Европейска купа хвърляния Шаморин/Словакия ЕАА
22 Крос кънтри"22-ри март" София КЛА"Шампион"
23 Турнир по спортно ходене Поморие СК"Атлет 2004"
30 Световен шампионат  по крос кънтри Аархус/Дания ИААФ
31 Национален шампионат по полумаратон и Маратон"Стара Загора" Стара Загора БФЛА,СКЛА"Берое"
       
Април      
6 Национален шампионат по спортно ходене Добрич БФЛА,СКЛА"Добруджа -99"
7 Балкански шампионат по полумаратон Киев/Украйна АБАФ
13 Крос кънтри "Сунгурларска долина" Сунгурларе ОСКЛА "Шампион-Сунгурларе"
18 Крос кънтри"Кипра Данаилова" София КЛА"Шампион"
20 Балкански шампионат по спортно ходене Гърция АБАФ
20 Национален шампионат по планинско бягане-класическа дистанция за мъже и жени и юноши и девойки под 20 г.,Национален шампионат по планинско бягане за юноши и девойки под 18г. и момичета и момчета под 16 г.и планинско бягане"Купа Нова Загора" Нова Загора  БФЛА,КЛА"Загорец"
20 Турнир"Коста Василев" Шабла СКЛА"Нефтяник-2014"
23 Турнир"Цветанка Христова" София СК"Юниверсал"
25 12-ти Турнир  "Никола Вълчанов" Габрово ЛК"Тот атлет"
       
Май      
4 7ми Турнир по хвърляния"Дионисополис" Балчик СКЛА"Черно море-2005"
4 Турнир за юноши и девойки "Григор Христов" София СК"Юниверсал"
5 Мемориал "Веселин Даскалов"  Луковит ЛАК"Атлетик 90"
8 Планинско бягане "Тетевенски върхове" Тетевен СК"Шампион"-Тетевен
11 Международен турнир за юноши и девойки под 18г. "Младост" Русе СЛАК"Дунав"
12 Турнир " Купа Руен" Руен СК"Европул"
12  Маратон"Варна" Варна СК "Ч. Море Атлетик"-Варна
18 Балкански шампионат по планинско бягане Кампулунг Молдованец/Румъния АБАФ
18 Национален шампионат за момичета и момчета под 14 г. София БФЛА
18 41-ви Международен турнир "Нови звезди" София "КЛАСА"
19 1-ви Турнир по хвърляния"Тракия" Стара Загора СКЛА"Берое"
19 Маратон "Плевен" Плевен СК"Бегач"
       
Юни      
1-2 Национален шампионат за юноши и девойки под 20 г. София БФЛА
2 Планинско бягане "Купа Христо Ботев" Враца "АК- Павел Павлов"
8-9 Национален шампионат за момичета и момчета под 16 г. София БФЛА
15 Международен турнир "Самарско знаме" Стара Загора СКЛА"Берое"
       
16 Планинско бягане"Смолянски езера" Смолян СК"Шампион"-Смолян
22 Балкански шосеен пробег -10 км. Бръско/Босна и Херцеговина АБАФ
22-23 Национален шампионат за юноши и девойки под 18г. София БФЛА
23-28 Европейски игри Минск/Беларус ЕОК
29-30 Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 20 г.и Национален шампионат по многобой за момичета и момчета под 16г. София БФЛА
       
Юли      
5-6 Балкански шампионат за юноши и девойки под 20 г. Клуж Напока/Румъния АБАФ
6 Европейска купа 10 000 м. на писта Лондон/Великобритания ЕАА
6-7 Национален шампионат по многобой за мъже и жени и Национален шампионат многобой за юноши и девойки под 18г. София БФЛА
7 Европейски шампионат по планинско бягане Зермат/Швейцария ЕАА
11-14 Европейски шампионат под 23 г. Йелве/Швеция ЕАА
12-14 Планинско бягане "Купа Родопи" Връх Свобода СК"Шампион-Смолян"
13 Балкански шампионат за юноши и девойки под 18 г. Кралево/Сърбия АБАФ
13 МТ"Вулпев-Бахчеванов" Пловдив СКЛАТ"Тракия"
18-21 Европейски шампионат за юноши и девойки под 20 г. Бурос/Швеция ЕАА
20-28 Европейски младежки Олимпийски фестивал Баку/Азербайджан ЕОК
23-24 Национален шампионат за мъже и жени  София БФЛА
27-28 Балкански щафети -мъже и жени Ерзурум/Турця АБАФ
29 Планинско бягане "Превала-Гела" Смолян СК"Шампион-Смолян"
       
Август      
10-11 Европейски отборен шампионат-2-ра лига Вараждин/Хърватия ЕАА
24 Международен турнир "Пловдив" Пловдив СКЛА"Ботев"
       
Септември      
2-3 Балкански шампионат за мъже и жени Правец/България БФЛА,АБАФ
14 Шосеен пробег "Карнобат" Карнобат КЛА"Атлет"
21 27-ми Мемориал "Митето" Койнаре КЛА"Спартак"
22 Шосеен пробег"Студентски град рън" София СК"Юниверсал"
27 Турнир"Лекоатлетите на Добруджа" Добрич СКЛА"Добруджа"
28-06.10 Световен шампионат  Доха/Катар ИААФ
29 Национален шампионат по планинско бягане-дълга дистанция София/Витоша БФЛА,КЛА"Шампион"
       
Октомври      
5 Шосеен пробег "Варна" Варна СК"Черно море – атлетик"
6 Шосеен пробег "Купа Самоков" Самоков ЛК "Рилски атлет"
13 Национален шампионат по маратон и "Маратон София"  София БФЛА
18 50-ти шосеен пробег "Кольо Фичето" Дряново КЛА"Локомотив"
19 Крос кънтри"Луковитски моми - 2019" Луковит ЛАК "Атлетик 90"
25 Планинско бягане "Смилянски фасул" Смилян СК"Шампион-Смолян"
26 Национален шампионат по крос кънтри  Пирдоп БФЛА,СКЛА"Средногорски атлет"
       
Ноември      
2 Пробег "Диана-2019" Ямбол КЛА"Тунджа"
3 Балкански шампионат по маратон   Белград/Сърбия АБАФ
9 Балкански шампионат по крос кънтри Беран/Черна гора АБАФ
15-16 Световен шампионат по планинско бягане Вила ла Ангостура/Аржентина САПБ/ИААФ
       
Декември      
8 Европейски шампионат по крос кънтри Лисабон/Португалия ЕАА
26 Планинско бягане "София 21 век" Витоша,София КЛА"Шампион"
31 35-ти Новогодишен пробег "Правец" Правец КЛА"Правец 92"

 

 

Настоящият спортен календар е утвърден с решение на Управителният съвет  на Българска федерация лека атлетика на  29.10.2018 г.

* Състезанията маркирани с червен фон са претърпели промяна в датите на провеждането им.

 

small logo
Tyxo.bg counter
1